Historie a zajímavostiVinný sklep U Sládků​​​​


Historie sklípku sahá do roku 1991. Stavba je postavená dle vzoru jihomoravských vinných sklepů, podzemní část, zakopaná hluboko pod povrchem se stálou teplotou. Nadzemní část slouží jako prodejna s posezením, salonkem a venkovním altánem. Podzemí tvoří vinotéka, posezení s krbem pro 20 osob a vinný sklep. Krom prodeje vína a vinotéky se zde nabízí možnost degustací a příjemného posezení. Pohodové a útulné prostředí působí zcela nekomerční a neopakovatelnou atmosférou. Zajištěno občerstvení k vínu, v letních měsících grilování.

Osobnosti, které pijí víno od nás


Za čtvrtstoletí provozu navštívilo nebo ochutnalo víno mnoho významných osobností jako Iva Huttnerová, Zdenka Žádniková, Jitka Zelenková, Helena Vondráčková, Tomáš Kratina, a další. „Bartovický sklípek“ uspořádal degustaci vína na půdě Národního divadla v Praze a uvítal tehdejší první dámu našeho společenského života pí. Dagmar Havlovou.

 Zvlášť oblíbené místo pro degustace a výstavy vína je Písecká brána - nádherné místo na pražských Hradčanech. Spousta umělců a osobností našeho kulturního a společenského života, jako je například herečka Jiřina Bohdalová, Halina Pavlovská, Jana Paulová, herec Pavel Zedníček, Josef Dvořák, Pavel Kříž, ze zpěváků např. Věra Martinová, Marta Jandová, Petra Černocká,  z osobností Ladislav Špaček či Věra Čáslavská  …

Ti všichni už dnes vědí, kde se v Ostravě pije dobré víno.

Naše tipy a rady


S  minimálním  počtem lidí, kteří se starají o provoz tohoto podniku je snaha udělat maximum pro spokojenost hostů. Zapůjčujeme speciální dubové soudky s nerezovým jádrem – přírodní termosky, vypadají decentně při slavnostních příležitostech a dlouhou dobu v nich zůstává víno ve správné teplotě.

Víno proniklo do povědomí české veřejnosti a jeho obliba stále stoupá, naší prioritou zůstává kvalita a předností obrovské zkušenosti.

Při výběru vína bychom chtěli popřát všem jeho milovníkům, aby nespěchali, aby vybírali rozvážně, nechali si poradit, ale hlavně aby pili víno, které chutná jim. Víno je úžasný produkt přírody a lidské práce, úžasné je v tom, že dovede vždy každému dobře poradit.

„Víno je průvodce lidského štěstí a učí člověka radovat se z každé maličkosti“           

 Přejeme všem hodně zdraví a opravdu dobrého vína.